poniedziałek, 11 lutego 2019

Modlitewnik Tradycji Katolickiej - "Laudetur Iesus Christus"

 


Po wydanym przez Bractwo św. Piusa X modlitewniku 'Te Deum", ukazał się drugi, tradycjonalistyczny modlitewnik katolicki wydany przez Wydawnictwo ANTYK Marcina Dybowskiego.

Warto przytoczyć opis Wydawnictwo. Prawie dwa tysiące stron zawierających wspaniałe modlitwy i piękne ilustracje. Prawdziwa odtrutka na zinfantylizowaną, pustą duchowość nowoczesności. Pierwsza i jedyna tego rodzaju publikacja na rynku. Zbiór dziedzictwa z wielu wieków modlitw i pieśni w języku polskim. Modlitewnik Rzymskiego Katolika. Tradycyjny. Katolicki. Zawierający treści przedrukowane z dawnych polskich modlitewników i śpiewników zawierających już wielowiekową spuściznę pobożności wielu pokoleń. Czerpaliśmy z modlitewników począwszy od roku 1844, skończywszy na roku 1955. Każda spisana modlitwa była opatrzona oryginalnie w imprimatur, które zostało również i w naszym wydaniu przytoczone z oryginalnego źródła. Modlitewnik na obecne czasy bardzo unikatowy, polecany zwłaszcza osobom związanym ze Mszą Świętą Wszechczasów i normalnymi, tradycyjnymi formami pobożności. Treści katolickie, bezpieczne.

Znajdziemy w nim między innymi kilka sposobów słuchania Mszy Świętej wraz z modlitwami przed Mszą Świętą, przed i po Komunii Świętej, przygotowanie do Sakramentu Pokuty wraz z obszernym rachunkiem sumienia i Psalmami Pokutnymi, modlitwy poranne, wieczorne oraz modlitwy w ciągu dnia, modlitwy do Trójcy Przenajświętszej oraz do Męki Pańskiej, modlitwy do Najświętszej Maryi Panny, Aniołów i św. Józefa, modlitwy do wielu, wielu innych świętych na ich uroczyści w ciągu roku oraz modlitwy okolicznościowe na różne okoliczności życia, także modlitwy do odmawiania podczas licznych świąt i Tajemnic Wiary w ciągu roku obchodzonych, liczne litanie i nowenny, modlitwy przy konających, a także wiele duchowych, tradycyjnych rozważań.Prawdziwymi perełkami są tutaj Psalmy Pokutne do odmawiania po spowiedzi przedrukowane z Biblii Wujka z 1846r., modlitwy św. Brygidy (współcześnie określane mianem Tajemnica Szczęścia) z roku 1844, Gorzkie Żale z roku 1838, Koronka do Bożego Miłosierdzia ułożona przez papieża Piusa IX w 1847 r., czy też rozbudowana wersja Litanii Loretańskiej z 1857 r. Na końcu dodano obszerny zbiór pieśni do użytku w liturgii, wybrany one zostały na podstawie tradycyjnych śpiewników do roku 1958, zamieszczono je tutaj z uwzględnieniem lokalnych zwyczajów w brzmieniu pieśni śpiewanych w kościołach i kaplicach związanych z celebracją Sakramentów Świętych w starym rycie.Całość zwieńczono bardzo licznymi pięknymi, dawnymi rycinami. Oprawa szyta, wydanie w poręcznym formacie, w twardej okładce, z pięcioma zakładkami (tasiemkami), na kremowym papierze biblijnym, ze złoceniem bloku - w sposób, w jaki ujęto na modelu pokazowym na zdjęciach, ostateczny wygląd książki może nieco odbiegać od modelu ze zdjęć.

Rok wydania:2019.  Księgarnie można znaleźć w internecie.


Brak komentarzy: