piątek, 1 kwietnia 2016

Zmarł śp. poseł Artur Górski, propagator idei Intronizacji Chrystusa na Króla Polski

 Artur Górski urodził się 30 stycznia 1970 roku w Warszawie. Ukończył studia na Akademii Teologii Katolickiej w Warszawie, w 1998 roku uzyskał na tej uczelni stopień doktora nauk humanistycznych. Po przekształceniu Akademii w Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego prowadził na nim zajęcia dydaktyczne.

Udzielał się jako dziennikarz i publicysta, jego teksty pojawiały się m.in. w "Najwyższym CZASIE!", "Myśli Polskiej" i "Naszej Polsce". Artur Górski był też przez pewien czas redaktorem naczelnym "Naszego Dziennika".

Od lat 90. związany z ugrupowaniami prawicowymi. W 2002 roku wstąpił do Prawa i Sprawiedliwości, w tym samym roku objął mandat radnego Mokotowa. W 2005 roku z ramienia PiS został wybrany do Sejmu. Później trzykrotnie uzyskiwał reelekcję. Startował też w wyborach do Parlamentu Europejskiego w 2014 roku, ale nie odniósł sukcesu.
 Artur Górski należał również do Akcji Katolickiej, a od 1988 do 2004 roku pełnił funkcję prezesa Klubu Zachowawczo-Monarchistycznego. Opowiadał się za intronizacją Chrystusa Króla, był jednym z inicjatorów uchwały sejmowej w tej sprawie.

W ostatnich latach Artur Górski zmagał się z ostrą białaczką. Przeszedł m.in. przeszczep szpiku kostnego. Jak sam mówił, siłę do walki z ciężką chorobą czerpał z modlitwy.

Na początku piątkowych obrad Sejmu głos zabrał prezes PiS Jarosław Kaczyński, który podkreślił, że Górski był "oddany Bogu i ojczyźnie".

Zmarł dziś 1 kwietnia AD 2016 w nocy. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie...
za:  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Nie-zyje-posel-PiS-Artur-Gorski,wid,18245135,wiadomosc.html?ticaid=116c11

Brak komentarzy: