poniedziałek, 15 września 2014

Przyłożyli jej miecz do szyi. Wytrwała przy Chrystusie!


Przyłożyli jej miecz do szyi. Wytrwała przy Chrystusie!
Przyłożyli jej miecz do szyi. Wytrwała przy Chrystusie! (fot. YouTube)
Oto piękny przykłada heroizmu wiary w Zbawiciela: 54-letnia iracka chrześcijanka odmówiła przejścia na islam, choć ekstremiści biczowali ją, bili i przykładali do gardła miecz, żądając wyparcia się Pana.
Chrześcijańska z Iraku dała wspaniałe świadectwo wiary w Jezusa Chrystusa. Gdy islamiści przyłożyli jej miecz do gardła i zażądali wyznania wiary w Allaha, stanowczo odmówiła. „Jezus powiedział: ‘Lecz kto się Mnie zaprze przed ludźmi, tego zaprę się i Ja przed moim Ojcem, który jest w niebie’” – zacytowała 54-letnia Kiria Al-Kas. Ekstremiści pozostawili ją przy życiu.
Kiria Al-Kas opowiada, że gdy obudziła się rano 7 sierpnia odkryła, że jako chrześcijanka znajduje się w ogromnym niebezpieczeństwie. Państwo Islamskie zajęło Karagosz, gdzie mieszkała – a to mogło oznaczać śmierć, w najlepszym przypadku – wygnanie.
Wojownicy kalifatu zażądali, by wszystkie kobiety przeszły na islam. Khiria odmówiła. Wraz z 46 innymi kobietami została odseparowana od swoich rodzin; była przez 10 dni biczowana i bita. Próbowano wymusić na niej przejście na islam. Wreszcie islamscy barbarzyńcy przyłożyli jej miecz do gardła i zażądali wypowiedzenia muzułmańskiego wyznania wiary: „Nie ma boga prócz Boga, a Mahomet jest jego prorokiem”. Khiria jednak odmówiła nawet wtedy. „Natychmiast odpowiedziałam, że urodziłam się chrześcijanką, i jeżeli ma mnie to przywieźć do śmierci, to chcę jako chrześcijanka umrzeć” – opowiada. Przytoczyła też słowa Pana z Ewangelii św. Mateusza 10,33: „Lecz kto się Mnie zaprze przed ludźmi, tego zaprę się i Ja przed moim Ojcem, który jest w niebie”.
Ostatecznie wojownicy Państwa Islamskiego pozwolili jej żyć. Okradli ją jednak z całego dobytku i wygnali z domu. Khiria dodaje, że żadna z prześladowanych przez ekstremistów kobiet nie wyparła się Chrystusa. „Wszystkie z nas, choć płakałyśmy, odmówiłyśmy przejścia na islam” – zaświadcza.
pac/catholic herald
11.09.2014, 19:29
za:  http://www.fronda.pl/a/przylozyli-jej-miecz-do-szyi-wytrwala-przy-chrystusie,41558.html

1 komentarz:

Anonimowy pisze...

Dlaczego Prymas milczy
Co mamy robić?