wtorek, 26 czerwca 2018

Media i katoliccy publicyści twierdzą, że polski Episkopat dopuści rozwodników do Komunii8 czerwca br. na 379. Zebraniu Plenarnym KEP w Janowie Podlaskim Episkopat Polski uchwalił Wytyczne Pastoralne do Adhortacji „Amoris laetitia”.
Pisaliśmy o tym, że polscy biskupi w stosunku do kontrowersyjnego nauczania papieża Franciszka odnieśli się metodą Lecha Wałęsa: „Jesteśmy za, a nawet przeciw”, tzn. ich wytyczne chwalą papieski dokument, powtarzają pojawiające się tam zwroty, jak „sytuacja nieregularna”, „integracja”, „towarzyszenie”, ale jednocześnie podkreślają, że Franciszek nie wprowadził nic nowego (czyli wszystko zostanie po staremu).
Już jednak liberalne media jak Wirtualna Polska  i katolewica jak Tygodnik Powszechny wieszczą wielkie zmiany. Zresztą nie tylko oni, bo robi to także portal Vatican Insider, którego naczelny Andrea Tornelli stwierdził, że Wytyczne pojawiły się tak późno, bo do ostatniej chwili były konsultowane z Watykanem, który miał naciskać na Kościół w Polsce.
Wydaje się, że jest to bicie piany i próba wymuszenia ustępstw na polskich biskupach, tym bardziej, że rzecznik Watykanu już zdementował rewelacje o Komunii dla rozwodników.
Ta świadoma dezinformacja ma na celu wprowadzanie chaosu i mobilizowanie katolików do żądania udzielania komunii rozwodnikom. Niestety, ogólność dokumentu, jaki wydał polski Episkopat, pozwala na takie zabiegi. Z drugiej strony trzeba pamiętać, że polscy biskupi znaleźli się między młotem a kowadłem, tzn. między papieżem a polskimi wiernymi.
Michał Krajski
http://prawy.pl/73530-media-i-katoliccy-publicysci-twierdza-ze-polski-episkopat-dopusci-rozwodnikow-do-komunii/

Brak komentarzy: