sobota, 18 lutego 2017

Kolejny niemiecki herezjarcha: Kardynał Schönborn

 Kardynał Schönborn: Związki homoseksualistów mogą być przykładne


Wiedeński kardynał Christoph Schönborn przyznał, że żywi wielkie uznanie dla homoseksualistów, którzy żyją ze sobą wiernie i niosą sobie nawzajem pomoc. 

"Takie rzeczy trzeba szanować" - stwierdził w wywiadzie z 2014 roku.

Wiedeński kardynał Christoph Schönborn wyraził swoje uznanie dla homoseksualistów, którzy żyją ze sobą przez całe życie w wierności i nawzajem o siebie dbają. Kardynał powiedział, że osobiście zna we Wiedniu taką parę, która żyje w zarejestrowanym związku. Gdy jeden z partnerów ciężko zachorował, drugi się od niego nie odsunął.

„To, jak jeden troszczył się o drugiego było cudowne, ludzkie i chrześcijańskie” – powiedział kard. Schönborn w rozmowie z „Corriere della Sera”. Purpurat odnosił się w ten sposób do trwającego wówczas Synodu Biskupów.

„Takie rzeczy trzeba szanować” – dodał kardynał. Zwrócił się zarazem przeciwko potępianiu osób homoseksualnych. Argumentował, że Jezus Chrystus mówił ludziom, że także celnicy i prostytutki wejdą do Królestwa Niebieskiego.

Kard. Schönborn zapomniał, niestety, dodać, że warunkiem sine qua non wejścia prostytutek i celników jest to, że się nawrócą i de facto przestaną być celnikami i prostytutkami.
Austriacki purpurat stwierdził wreszcie, że biskupi i księża mogliby się często pokłonić przed przykładnym, ludzkim zachowaniem homoseksualistów – nawet, jeżeli nie mogliby zaakceptować takiej formy seksualności.
Kardynał opowiedział też o swoim doświadczeniu jako dziecka rozwiedzionych rodziców. Wyznał, że jako trzynastolatek bardzo z tego powodu cierpiał.
Dlaczego przypominamy te słowa? Padły przecież w 2014 roku. Tak, ale dziś właśnie widać, jak bardzo były trafione. Samowolną interpretacją nauczania Kościoła, opierając się na niejasnościach Amoris laetitia, niemieccy biskupi otwierają Komunię dla "niektórych" rozwodników, nawet jeżeli nie żyją w czystości. A niektóre diecezje w Niemczech już sugerują, że tak samo powinno być ze związkami przedmałżeńskimi czy homoseksualistami. Oto obraz spustoszenia!

fronda.pl/kathpress
 http://www.fronda.pl/a/kardynal-schoenborn-zwiazki-homoseksualistow-moga-byc-przykladne,87632.html
17.02.2017, 18:30

Brak komentarzy: