środa, 6 kwietnia 2016

Requiem za ks. Jana Kaczkowskiego


Requiem za ks. Jana

dodane 05.04.2016 23:30
Justyna Liptak
We wtorek 5 kwietnia w kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Rumi została odprawiona Msza św. żałobna za duszę śp. ks. Kaczkowskiego w porządku trydenckim.
Requiem za ks. Jana   Justyna Liptak /Foto Gość Dla ks. Jana Kaczkowskiego liturgia w nadzwyczajnej formie rytu rzymskiego była szczególnym spotkaniem z Bogiem
 
Eucharystia, której przewodził ks. Lech Idźkowski SDB, sprawowana była w nadzwyczajnej formie rytu rzymskiego (znana również jako Msza trydencka).

– Spotykamy się tu dzisiaj na modlitwie w intencji ks. Jana, ale dominującym uczuciem w nas wcale nie powinien być smutek ani rozpacz, chociaż przykro jest tracić osobę tak cenną. Spotykamy się tutaj jako uczniowie Jezusa Chrystusa Zmartwychwstałego i dlatego każdy aspekt naszego życia powinniśmy postrzegać przez Jego pryzmat – mówił ks. Idźkowski SDB. – Chrystus to ten, który zwycięża i triumfuje, i to właśnie On czeka na końcu naszej drogi. Dlatego wierzymy, że ks. Jan jest już ze Zbawicielem i cieszy się radością życia wiecznego.

Kościół, w którym zgromadzili się wierni na wspólnej modlitwie, jest tym bardziej wyjątkowy, gdyż to właśnie tu niespełna 10 miesięcy temu ks. Jan odprawił pierwszą w swoim życiu Mszę św. w nadzwyczajnej formie rytu rzymskiego.

– Niesamowite doświadczenie. Pierwszy raz miałam okazję uczestniczyć w takiej Mszy św. Bardzo ceniłam ks. Kaczkowskiego, przede wszystkim za jego upór i wysiłek włożony w pomoc ludziom terminalnie chorym. On sam umierał, a jednak nie poddał się aż do końca i to dla mnie, jako osoby młodej, jest ogromna motywacja, żeby nie szukać wymówek, ale działać – każdego dnia starać się tak samo mocno – mówi Katarzyna, studentka prawa z Rumi.

 http://gdansk.gosc.pl/doc/3072550.Requiem-za-ks-Jana

 http://gdansk.gosc.pl/gal/pokaz/3072559.Requiem-za-ks-Jana/16#gt

 http://gdansk.gosc.pl/gal/pokaz/3072559.Requiem-za-ks-Jana/17#gt

 http://gdansk.gosc.pl/gal/pokaz/3072559.Requiem-za-ks-Jana#gtBrak komentarzy: