czwartek, 15 października 2015

Moderniści maszerowali ulicami Rzymu. Wzywali Synod do przeprowadzenia „reform”

Data publikacji: 2015-10-14 06:00Data aktualizacji: 2015-10-14 07:39:00

Moderniści maszerowali ulicami Rzymu. Wzywali Synod do przeprowadzenia „reform”
Fot. John Hughes / freeimages.com
Moderniści – m.in. Wird sind Kirche i Initiatvie Kirche von unten – urządzili w Rzymie… manifestację. Wzywali ojców synodalnych do porzucenia „skostniałej nauki o małżeństwie, rodzinie i seksualności”. Zamierzają wywierać presję na hierarchów Kościoła także po zakończeniu synodu.

Dysydenci skupieni w 50 różnych „grupach reformistycznych” urządzili w Rzymie manifestację, apelując do ojców synodalnych o zmianę katolickiej etyki seksualnej. Przy okazji odświeżyli stały program modernistycznych „reform” Kościoła, w tym zniesienia celibatu. Apel do ojców synodalnych poparło także kilka grup modernistycznych ze świata niemieckojęzycznego, m.in. Wird sind Kirche, Initiatvie Kirche von unten czy Homosexuelle und Kirche.

Demonstrację i podnoszone na niej hasła skomentował na swoim blogu katolicki działacz i publicysta, Mathias von Gersdorff. „Katolicka” lewica najzwyczajniej nie akceptuje nauczania przedstawionego w encyklice „Humanae Vitae”, zwłaszcza w kwestii małżeństwa i antykoncepcji. Znalazło to potwierdzenie w trakcie manifestacji – zauważa Gersdorff.

Demonstranci – być może chcąc uzyskać poklask liberalnych mediów – zajęli się też sprawą skandalu pedofilskiego. Jak pisze von Gersdorff, w Rzymie moderniści wzywali ojców synodalnych do przedstawienia „żalu wobec trwającego skandalu pedofilskiego wśród kapłanów i zakonników” oraz do „zadośćuczynienia” poszkodowanym i ich rodzinom.

Niemiecki publicysta dodaje, że protestujące w Rzymie organizacje nie zamierzają ograniczać swojej aktywności jedynie na czas trwania Synodu. Zapowiedziały już dwa kolejne spotkania na listopad.

Źródło: mathias-von-gersdorff.blogspot.de
pach

Brak komentarzy: