niedziela, 27 lipca 2014

Szok. Ksiądz tańczy w kościele z kobietą flamenco!


Szok. Ksiądz tańczy w kościele z kobietą flamenco!
Katolicki ksiądz Jose Moreno Planas zatańczył w kościele z kobietą flamenco. Na koniec, zgrzany, pozbył się nawet sutanny, by wreszcie objąć partnerkę od tańca. Działo się to na koniec Mszy.
16 lipca ks. Jose Moreno Planas chciał zaoferować Matce Bożej swoją „wielką radość”. Nie wiemy, co było jej przyczyną. Wyjątkowo szczególny jest jednak sposób, w jaki kapłan ową radość wyraził. Zatańczył mianowicie z kobietą flamenco… w kościele. Pod koniec tańca, spocony, pozbył się już nawet sutanny, a w ostatnich sekundach zdecydował się nawet objąć swoją taneczną partnerkę. Wszystkiemu wtórował koncert muzycznej grupy, śpiewy oraz oklaski licznie zgromadzonych w świątyni wiernych.
Do wydarzenia doszło na koniec Mszy świętej oraz przed rozpoczęciem procesji. Co ciekawe, o sprawie poinformowała najpierw strona internetowa diecezji, w której doszło do incydydentu – hiszpańskiej Malagi. Można było zobaczyć tam film i zdjęcia, jednak po krótkim czasie cały wpis został usunięty. Widocznie diecezja w końcu się zorientowała, że ks. Planas dopuścił się czegoś, czego nie powinien nigdy był w kościele robić…
pac/katholisches.info

Brak komentarzy: