piątek, 1 listopada 2013

Mieszko I i Bolesław Wielki Chrobry - Piastowie, Ojcowie założyciele Katolickiego Narodu Polskiego

"Z okazji Wszystkich Świętych Złota Kaplica w Archikatedrze świętych Apostołów Piotra i Pawła w Poznaniu została udostępniona dla zwiedzających. Znajdują się tu domniemane pozostałości grobowców Mieszka I i Bolesława Chrobrego.
Proboszcz parafii archikatedralnej na Ostrowie Tumskim ks. Kanonik Ireneusz Szwarc odprawiłł modlitwę za pierwszych władców Polski Mieszka I i Bolesława Chrobrego. 
- W ten dzień nie powinniśmy zapominać o tych przodkach naszych, którzy założyli nasze państwo - dlatego jesteśmy dzisiaj przy sarkofagu Mieszka i Bolesława Chrobrego, dziękując im za to, że włączyli nas poprzez chrzest i wspieranie wiary do wspólnoty europejskich ludów chrześcijańskich - powiedział po zakończeniu modlitwy ks. Szwarc.
W murach poznańskiej katedry spoczywają pierwsi władcy Polski aż do Kazimierza Odnowiciela, a także członkowie wielkopolskiej linii Piastów. Spoczywają tu Mieszko I, Bolesław I Chrobry, Mieszko II, Kazimierz Odnowiciel, Władysław Odonic, Przemysł I, Bolesław Pobożny i Przemysł II. 
Msze za pierwszych władców Polski organizowane są w poznańskiej katedrze po Święcie Niepodległości, wtedy też składane są kwiaty w Złotej Kaplicy oraz u grobu Przemysła II. (...)"TopNews - najpopularniejsze materiały WP.PL

Tu są szczątki Mieszka I? Na co dzień tego nie zobaczysz
PAP | Marek Zakrzewski 

Złota Kaplica otwarta do zwiedzania
PAP | Marek Zakrzewski 
http://wiadomosci.wp.pl/gid,16136041,kat,7631,title,Na-co-dzien-tego-nie-zobaczysz-Zlota-Kaplica-otwarta,galeria.html

Ojcowie Piastowie, jesteśmy z Wami, a Wy z nami...
Red.

2 komentarze:

Anonimowy pisze...

Hello there, You have doone a great job. I'll certainly digg it and perspnally recommend to my friends.
I am coknfident they will be benefited rom this web
site.

Anonimowy pisze...

This website was... how do you say it? Relevant!! Finally I have
found something which helped me. Thanks a lot!