czwartek, 27 czerwca 2013

Europa i USA: Zapowiedzi święceń kapłańskich w Bractwie Św. Piusa X - w tym Polaka

W trzeciej dekadzie czerwca w seminariach Bractwa Kapłańskiego Św. Piusa X odbędą się uroczystości związane z udzieleniem święceń wyższych 37 seminarzystom; 18 z nich przyjmie święcenia kapłańskie, a 19 święcenia diakonatu.
W seminarium duchownym św. Tomasza z Akwinu w Winonie w USA, gdzie uroczystości odbędą się w piątek 21 czerwca (w dniu liturgicznego wspomnienia św. Alojzego Gonzagi, patrona studentów), święcenia prezbiteratu przyjmie 11 diakonów – ośmiu Amerykanów i trzech Kanadyjczyków. Podczas tej samej uroczystości święcenia diakonatu przyjmie sześciu subdiakonów – wszyscy pochodzący ze Stanów Zjednoczonych.
28 czerwca, w wigilię święta Św. Piotra i Pawła Apostołów, w seminarium duchownym św. Piusa X w Ecône w Szwajcarii święcenia kapłańskie przyjmie sześciu diakonów – czterech Francuzów i dwóch Włochów, zaś święcenia diakonatu dziewięciu subdiakonów – siedmiu Francuzów i dwóch Szwajcarów.
Dzień później, w święto św. Piotra i Pawła Apostołów, w seminarium Najświętszego Serca Pana Jezusa w bawarskim Zaitzkofen święcenia kapłańskie otrzyma dwóch diakonów – jeden Niemiec oraz Polak, dominikanin z klasztoru w Avrillé [br. Jacek-Maria w świecie Łukasz Okuniewski, wierny z dawnej kaplicy Niepokalanego Serca NMP w Sopocie]. Tego samego dnia święcenia diakonatu przyjmie czterech subdiakonów – trzech Polaków i jeden Szwajcar (źródło: dici.org, 7 czerwca 2013).


O tradycyjnych Dominikanach z Avrille (po. angielsku) - foto powyżej http://www.sspxasia.com/Documents/Society_of_Saint_Pius_X/Vocations/Mens-Communities/Chap-3-Dominican-Brothers.htm
http://swietydominik.prv.pl/


Brak komentarzy: