czwartek, 2 lutego 2012

pomoc dla Alana CeleraAby zobaczyć dane w powiększeniu, kliknij na obrazek

Alan Celer od lat choruje na mukowiscydozę. To straszna i na razie nieuleczalna choroba. Alan ma 23 lata.To jeden z najdłużej żyjących z tą chorobą ludzi w Polsce. Alan jest na specjalnej diecie ułożonej przez gastrologa. Dziennie trzeba mu dostarczyć 4 tys.kalorii. Musi przyjmować specjalne enzymy trawienne, które pomagają mu przyswoić białko i inne składniki. To nie jest tylko kwestia płuc zaczopowanych gęstym śluzem. To jeszcze chora wątroba, trzustka, cały układ wydalniczy.
Lekarze już dawno chcieli go przykuć do wózka, On się nie dał. Walczy. Robi filmy, fotografuje, pisze wiersze, jeździ rowerem... ŻYJE !!!! Od lat pomaga innym chorym. U Alana pracuje tylko jedno płuco i to w 30%. Ten chłopak tak wiele daje innym... Pomimo że wciąż żyje w cieniu śmierci, która skrada się niepostrzeżenie (latem prawie by wygrała) jest radosnym i skorym do żartów człowiekiem.
Alan ma konto założone przez fundację MATIO. Może ktoś chciałby go wspomóc. Dla Alana liczy się każda złotówka. Do ziarnka ziarnko... Może ktoś chciałby pomóc rzeczowo - przez środki spożywcze. Jeden chłopak z Radomia wpadł właśnie na taki pomysł i u siebie w pracy gromadzi produkty z listy Alana (do przesłania przez Redakcje Katolika Tradycji).

http://www.b-one.yoyo.pl/Promo/alan.html
PS. INFORMUJEMY ŻE AKCJA TRWA DALEJ -11.02.3013

Brak komentarzy: