Dziękczynnym Hymnem "Ciebie Boga wysławiamy"wyraźmy Panu Bogu naszą wdzięczność i dziękczynienie za niezliczone Łaski, Miłosierdzie, niegasnącą Miłość i Błogosławieństwo, którymi ciągle Pan Bóg nas obdarzył
czwartek, 31 grudnia 2020
Dziękczynnym Hymnem "Ciebie Boga wysławiamy"
Dziękczynnym Hymnem "Ciebie Boga wysławiamy"wyraźmy Panu Bogu naszą wdzięczność i dziękczynienie za niezliczone Łaski, Miłosierdzie, niegasnącą Miłość i Błogosławieństwo, którymi ciągle Pan Bóg nas obdarzył
środa, 30 grudnia 2020
wtorek, 29 grudnia 2020
poniedziałek, 28 grudnia 2020
niedziela, 27 grudnia 2020
Zatrważające dane prokuratury. Rośnie skala nienawiści do Kościoła w Polsce
Do 8 grudnia tego roku do sądów skierowano 29 aktów oskarżenia w związku z obrazą uczuć religijnych – wynika z danych Prokuratury Krajowej.
„Z danych dostępnych w prokuraturze wynika, że przestępstwa polegające na obrażaniu uczuć religijnych są w ostatnich latach popełniane częściej. Spotykają się z adekwatną reakcją prokuratury. O ile w 2016 roku skierowano do sądów 10 aktów oskarżenia przeciwko sprawcom takich czynów, o tyle do 8 grudnia 2020 roku – 29” – podała PK.
Ponadto od 2018 roku rośnie liczba zawiadomień do prokuratury dotyczących przestępstwa obrazy uczuć religijnych. W 2018 r. skierowano ich 90, w 2019 r. – 136, natomiast w 2020 r. – 146.
całość na:
Read more: https://www.pch24.pl/zatrwazajace-dane-prokuratury--rosnie-skala-nienawisci-do-kosciola-w-polsce,80889,i.html#ixzz6hkMEfGtv
sobota, 26 grudnia 2020
czwartek, 24 grudnia 2020
Gloria in excelsis Deo et in terra pax hominibus bonae voluntatis. AD 2020
Na radosny czas Bożego Narodzenia życzymy nam wszystkim, by Ten, który wielokrotnie został odrzucony przez swoich, błogosławił nam na drogach naszych banicji, na które jesteśmy coraz agresywniej wypędzani. Niech Jezus Chrystus, który jest wieczną Prawdą, udzieli nam łaski wytrwania w naszych ludzkich prawdach.
wtorek, 22 grudnia 2020
Ks.Piotr Świerczek rekolekcje adwentowe AD 2020
Ks.Piotr Świerczek w ramach rekolekcji przybliża nam działanie ludzkiego umysłu w procesie poznania Boga.
Rekolekcje noszą tytuł - "Gloria in excelsis Deo et in terra pax hominibus bonae voluntatis" (chwała na wysokościach Bogu, a na ziemi pokój ludziom dobrej woli)czwartek, 10 grudnia 2020
Cantica Canticorum Teutonicorum
Pierwsza rejestracja fonograficzna śpiewów chorału gregoriańskiego w rycie krzyżackim - notula Dominorum Teutonicorum, pochodzących z dwóch manuskryptów ze zbiorów PAN Biblioteki Gdańskiej: Cantionale Ms. Mar. f. 406. oraz Antiphonarium Ms. Mar. f. 410. Nagranie zrealizowało Studio Ruchome Dźwięki w dniach 19-20 listopada 2020 r. w kościele pw. Świętej Trójcy w Gdańsku. Fundacja Schola Gregoriana Gedanensis dziękuje wszystkim, którzy przyczynili się do realizacji projektu, w szczególności miastu Gdańsk, z którego środków nagranie zostało dofinansowane, PAN Bibliotece Gdańskiej, Domowi Zakonnemu Braci Mniejszych Kapucynów z Gdańska oraz Klasztorowi Ojców Franciszkanów w Gdańsku. Program: 1. Antiphona Pulchra es amica mea + Psalmus Venite 00:00 2. Hymnus Ave pulcherrima Regina 13:22 3. Antiphona Dilectus meus cum verso Iam enim venis + Psalmus Domine, Dominus noster 18:00 4. Lectio I Osculetur me osculo oris sui 24:45 5. Responsorium Nigra sum cum verso Nolite me considerar 26:00 6. Lectio II Nolite me considerare quod fusca sum 29:00 7. Responsorium Tota pulchra es cum versis: Odor unguentorum, Iam enim venis, Et vox turturis, Surge propera 30:34 8. Lectio III Murenulas aureas faciemus tibi 34:55 9. Antiphona Quam pulchra es cum versis: Statura tua, Veni dilecte mi + Canticum Magnificat 36:33 10. Hymnus Verbum bonum 44:34
sobota, 21 listopada 2020
poniedziałek, 16 listopada 2020
sobota, 14 listopada 2020
czwartek, 12 listopada 2020
piątek, 6 listopada 2020
poniedziałek, 19 października 2020
poniedziałek, 5 października 2020
wtorek, 29 września 2020
czwartek, 24 września 2020
piątek, 18 września 2020
czwartek, 17 września 2020
Paweł Lisicki: "DOGMAT I TIARA. Esej o upadku rzymskiego katolicyzmu"
Paweł Lisicki: DOGMAT I TIARA. Esej o upadku rzymskiego katolicyzmu.
Kościół w historii był Kościołem walczącym, bo nie da się głosić prawdy wiary bez potępienia jej przeciwieństwa.
NOWOŚĆ FRONDY. Już za 10 dni do księgarni trafi najnowsza książka redaktora Pawła Lisickiego o upadku rzymskiego katolicyzmu.
Dzisiejszy świat, zamiast podlegać władzy Boga, ulega tyranii doczesności i włącza się w budowę globalnej, lepszej przyszłości.
Władza, która miała formalne umocowanie w urzędzie papieskim, stała się pierwszą ofiarą soboru. A jeśli władza nie działa, nie wskazuje, kto jest, a kto nie może być nauczycielem katolickim, zanika autorytet papieża. Prawda, której byli strażnikami, została zmuszona do milczenia. Dogmat już nie wiąże - stał się opinią i poglądem.
Nie wystarczy powiedzieć, że Chrystus jest Synem Bożym, zawsze trzeba dodać, że każdy, kto tak nie uważa, jeśli tylko nie znajduje się w stanie nieprzezwyciężonej niewiedzy, błądzi, okazuje Bogu nieposłuszeństwo, lekceważy Boży nakaz. Powiedzieć to pierwsze bez dodania tego drugiego, to nic nie powiedzieć.
„Dogmat i tiara” to książka o porzuceniu i paraliżu zasady dogmatycznej. O zjawisku, które widać gołym okiem, kiedy jawni heretycy nie tylko są tolerowani, ale wręcz robią kościelne kariery, kiedy wielu biskupów chce błogosławić czynnych homoseksualistów, a siostry zakonne - bronić aborcji.
Wydawnictwo Fronda, Warszawa 2020, s. 496, cena 34,90 zł
Do nabycia w księgarni XLM.pl - Księgarnia Ludzi Myślących
piątek, 11 września 2020
czwartek, 10 września 2020
“Mroczne wspomnienia”: Leon X – Decet Romanum Pontificem - o Lutrze
“Mroczne wspomnienia”: Leon X – Decet Romanum Pontificem
Leon X w Decet Romanum Pontificem tak ocenił Marcina Lutra i idących za nim:
“(…) Sam Marcin Luter (…) zniewolony przez swój niegodziwy rozum, wzgardził obowiązkiem odwołania swych błędów w określonym czasie i zlekceważył nakaz przesłania Nam formuły takiego odwołania, ani nie przybył do Nas osobiście. Mało tego, niczym kamień obrazy, nie lękał się pisać i głosić znacznie gorszych nauk niż wcześniej, przeciwko Nam oraz wobec Stolicy Apostolskiej i Wiary katolickiej, wiodąc innych tą samą drogą. Niniejszym ogłaszamy, że jest on uznany za heretyka, podobnie jak pozostali, niezależnie od zajmowanego stanowiska lub godności, którzy wzgardzili troską o własne zbawienie i jawnie, w oczach całego świata, stali się zwolennikami niegodziwej i heretyckiej sekty Marcina Lutra, jawnie i otwarcie udzielając mu pomocy, rady i wsparcia, umacniając go w jego nieposłuszeństwie i zawziętości, albo utrudniając ogłoszenie Naszej bulli. Ludzie ci zaciągnęli kary ustalone w Naszej bulli i mają być słusznie uważani za heretyków i unikani przez wszystkich wiernych chrześcijan, stosownie do słów św. Pawła (Tt 3, 10–11). Nasza wola jest taka, aby słusznie zaliczyć tych ludzi, wraz z Marcinem Lutrem i innymi przeklętymi do grona heretyków i ekskomunikowanych. O ile zaś oni sami zaliczyli się do tego grona wskutek zawziętości w grzechu wspomnianego Marcina Lutra, to podobnie winni dzielić z nim jego kary i brać wszędzie od niego swe miano jako luteranie, którzy popadają w te same co on kary. Nasze wcześniejsze nakazy były tak jasne i skutecznie ogłoszone, My zaś mamy zamiar egzekwować tak skutecznie Nasze obecne postanowienia i wyjaśnienia, że nie brak im mocy dowodowej, ostrzeżenia bądź wezwania.
Nasze poniższe postanowienia dotyczą Marcina Lutra i innych, którzy idą za nim w zawziętości jego niegodziwego i godnego potępienia zamysłu, a także przeciwko tym, którzy go bronią i ochraniają zbrojną ręką, nie lękając się wspierać go własnymi środkami, albo w inny sposób i odważyli się oraz nadal odważają proponować i dostarczać mu pomocy, rady i wsparcia. Chcemy, aby imiona, nazwiska i funkcje ich wszystkich, niezależnie jak wysokie i szokujące by nie były te stanowiska, były włączone do tego postanowienia z taką samą mocą, jak gdyby były tutaj kolejno wymienione jedno po drugim i powinny być wymienione podczas ogłaszania tego postanowienia, które musi być przeprowadzone z mocą dorównującą jego zawartości.
Nakładamy na nich wszystkich karę ekskomuniki albo anatemy, wieczystego potępienia i interdyktu, pozbawienia godności, zaszczytów i dóbr, zarówno ich samych, jak i ich następców, a ponadto ogłaszamy ich jako niezdolnych do ich posiadania, a także karę konfiskaty dóbr oraz winnych zdrady. Stwierdzamy, że wszyscy ci ludzie popadają pod wyrok skazujący, podobnie jak pod inne postanowienia, cenzury i kary ustanowione w prawie kanonicznym wobec heretyków i określone we wspomnianej już bulli. (…)”
środa, 9 września 2020
niedziela, 6 września 2020
sobota, 5 września 2020
środa, 2 września 2020
wtorek, 1 września 2020
1 IX wspomnienie liturgicznie bł. Bronisławy
W najtrudniejszych chwilach udawała się na Górę św. Bronisławy, gdzie oddawała się modlitwie i medytacji. Tam również miała widzenia Chrystusa, który w mistycznym widzeniu stwierdzi: Bronisławo, krzyż Mój jest twoim, lecz i chwała Moja twoją będzie.
Na dwa lata przed śmiercią miała następne szczególne widzenie duchowe, w którym dowiedziała się o śmierci św. Jacka. Podała ona wówczas siostrom treść tego widzenia. Będąc zatopioną w modlitwie ujrzała nad dominikańskim kościołem Świętej Trójcy w Krakowie wielką jasność i postępujący orszak Matki Bożej prowadzącej św. Jacka. Po skierowanym pytaniu do Maryi otrzymała od niej następującą odpowiedź: Bronisławo, córko moja, jestem matką miłosierdzia, a ten którego widzisz, to brat twój Jacek, którego do wiecznej chwały prowadzę.
Biografowie jej życia stwierdzili, że zaprowadziła ona w klasztorze – z polecenia św. Jacka – praktykę codziennego odmawiania różańca świętego. Cechowało ją ponadto umiłowanie modlitwy indywidualnej, szczególnie do Męki Pańskiej . Chętnie też udzielała pomocy potrzebującym i cierpiącym wskutek najazdu Tatarów.
Zmarła 29 sierpnia 1259 na wzgórzu Sikornika podczas modlitwy, nazwanym później górą św. Bronisławy i tam została początkowo pochowana, ponieważ kościół i klasztor nie był jeszcze w pełni odbudowany po zniszczeniach tatarski. Nieznana jest dokładna data złożenia przez nią ślubów zakonnych, nastąpiło to najpóźniej w 1217. Wiadomo jest natomiast, że po przejściu Tatarów i spaleniu przez nich klasztoru w 1241, była ona wówczas – według przekazanej tradycji – już przełożoną (ksieni) tego klasztoru. Podczas tego najazdu siostry w obawie o swoje życie zmuszone były do opuszczenia klasztoru i udania się do kryjówek w skałach pobliskich lasów, które odtąd noszą nazwę Skał Panieńskich.
W 1838 po ustaniu epidemii cholery w Krakowie, co przypisywano modlitwom wstawienniczym ku s. Bronisławie, ówczesna ksieni klasztoru s. Ewa Stobiecka poczyniła starania w celu wyniesienia jej na ołtarze
Bł. Bronisława poświęcono publikację (staraniem Karoliny Kuczewskiej): Cześć Boga w błogosławionej Bronisławie zakonnicy świętego Norberta, klasztoru Zwierzynieckiego przy Krakowie profesce, dla wygody pobożnych i pomnożenia chwały Pana Boga. Wyd. 4. Kraków: Stanisław Gieszkowski, 1861. OCLC 831358640.
Błogosławiona Bronisława została zaliczona do rzędu błogosławionych patronów Polski przez papieża Grzegorza XVI. Ponadto jest patronką diecezji opolskiej oraz dobrej.
Do 1855 r. wspomnienie liturgicznie bł. Bronisławy obchodzono w dniu 3 września, a następnie je przesunięto na 1 września.
Foto, źródło i całość na Wikipedia.
obrazewk wyróżniony - Ilustracja bł. Bronisławy z książki „Żywoty Świętych Pańskich na wszystkie dnie roku"
Obraz Widzenie bł. Bronisławy (1849, mal. Wojciech Eljasz-Radzikowski) pochodzący z bocznego ołtarza kościoła św. Augustyna i św. Jana Chrzciela w Krakowie.
https://pl.wikipedia.org/wiki/B%C5%82ogos%C5%82awiona_Bronis%C5%82awa
niedziela, 30 sierpnia 2020
sobota, 29 sierpnia 2020
piątek, 28 sierpnia 2020
wtorek, 25 sierpnia 2020
niedziela, 23 sierpnia 2020
sobota, 15 sierpnia 2020
Francesco Granacci "Wniebowzięcie Najświętszej Marii Panny"
Francesco Granacci (ur. 1469 r. w Villamagna di Volterra, zm. 1543) – włoski malarz okresu renesansu.
Szkolił się w florenckiej pracowni Domenico Ghirlandaio. Na zlecenie Wawrzyńca Wspaniałego udekorował freskami kościół San Marco. Jego żywot opisał Giorgio Vasari Jego wczesne dzieła (Madonna tronująca ze świętymi Michałem Archaniołem i Janem Chrzcicielem, obecnie w berlińskim Staatliche Museen) wykazują wpływ Filippino Lippiego.
W 1508 roku przybył do Rzymu, gdzie uczestniczył w dekorowaniu Kaplicy Sykstyńskiej jako pomocnik Michał Anioł. Po powrocie do Florencji namalował Madonnę ze świętymi Franciszkiem z Asyżu i Hieronimem dla klasztoru San Gallo (obecnie we florenckiej Akademii Sztuk Pięknych). Jego prace z lat dwudziestych XVI wieku zaczynają ukazywać wpływ Fra Bartolomeo (Rozmowa świętych – obecnie w Montemurlo.) W 1527 roku Granacci namalował Wjazd Karola VIII do Florencji.
źróło; wikipedia
obraz: Francesco Granacci – Wniebowzięcie Najświętszej Marii Panny, Ringling Museum of Art, Sarasota
Grzegorz Kucharczyk: Przyczółek rycerskości i napowietrzne armie [PODCAST]
https://www.youtube.com/watch?v=D-WUPpRRyP8&t=3s
<iframe width="956" height="538" src="https://www.youtube.com/embed/D-WUPpRRyP8" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture" allowfullscreen></iframe>
wtorek, 11 sierpnia 2020
Pacjenci umierają bez sakramentów - Ordo Iuris interweniuje w całej Polsce, w obronie ich praw
Pacjenci umierają bez sakramentów - Ordo Iuris interweniuje w całej Polsce, w obronie ich praw
Data publikacji: 11.08.2020
Problemem wielu polskich szpitali jest ograniczanie prawa pacjentów do korzystania z opieki duszpasterskiej. Utrudnienie to stanowi naruszenie art. 53 Konstytucji RP gwarantującego każdemu wolność sumienia i religii. Wprowadzony stan epidemii stał się dla dyrekcji wielu placówek medycznych i domów opieki społecznej pretekstem do zaostrzania tych ograniczeń. Dochodziło do sytuacji, że rodzin zmarłych pacjentów nie informowano o tym, że przed śmiercią bliskiej im osoby uniemożliwiono jej przyjęcie sakramentów. Do Instytutu Ordo Iuris spływają zawiadomienia z całej Polski dotyczące utrudniania pacjentom możliwości skorzystania z posługi duchownego.
Pierwsze interwencje w obronie wolności religijnej w placówkach medycznych Instytut Ordo Iuris podjął na przełomie 2019 i 2020 r. Wtedy to pacjentka Szpitala im. Św. Rodziny w Warszawie alarmowała, że w placówce zakazano obchodu kapelana po oddziałach szpitalnych, a posługa duszpasterska może odbywać się tylko po indywidualnym wezwaniu księdza przez pacjenta. Powodem zmiany zasad pracy duchownego w szpitalu był artykuł, jaki ukazał się w jednej z gazet po donosie pacjentki oburzonej widokiem księdza na oddziale. Instytut wykazał wówczas w analizie przesłanej do dyrekcji szpitala oraz Rzecznika Praw Pacjenta, że tego rodzaju ograniczenie posługi duszpasterskiej jest sprzeczne z art. 53 Konstytucji RP.
Pandemia wirusa SARS-CoV-2 dała dyrekcjom szpitali pretekst do dalej idącego naruszania praw pacjentów. Prawnicy Ordo Iuris udowadniali wówczas, że prawo do kontaktu pacjenta z osobami bliskimi może być ograniczane ze względów sanitarnych, ale nie można tego kontaktu całkowicie zakazać. Tym bardziej, zakaz taki nie może obowiązywać w kontaktach pacjentów z kapelanem, który jest pracownikiem szpitala.
W kolejnych miesiącach napływały do Instytutu Ordo Iuris liczne zgłoszenia z województw pomorskiego, mazowieckiego czy podkarpackiego, w których wskazywano na coraz większe ograniczenia nakładane przez dyrekcje szpitali na kapelanów. W niektórych placówkach kapelani otrzymali nawet kategoryczny zakaz wstępu na teren szpitala czy domu pomocy społecznej. Dyrekcji tych placówek nie interesowało, że pacjenci umierają bez dostępu do sakramentów. Fakt ten był niekiedy wręcz ukrywany przed rodziną zmarłego. W rozmowach z pacjentami dyrekcja wskazywała, że mogą oni obejrzeć Mszę św. w telewizji albo wysłuchać jej w radiu i to miała być odpowiednia realizacja przez szpital ich wolności religijnej. W niektórych sytuacjach osoby wstawiające się za pacjentami umierającymi bez sakramentów doświadczały szykan ze strony dyrekcji.
Tego rodzaju stanowisko władz placówek jest niezgodne z przepisami, bowiem w sytuacji pogorszenia się stanu zdrowia tak dalece, że powoduje ono odczucie zagrożenia życia, pacjent ma prawo, aby to szpital niezwłocznie zawiadomił duchownego wyznawanej przez pacjenta religii i umożliwił z nim kontakt. Uprawnienie to rodzi obowiązek szpitala do podjęcia aktywnych działań w celu stworzenia możliwości spotkania pacjenta z duchownym jego wyznania.
W związku z coraz powszechniejszą praktyką naruszania przepisów w zakresie posługi duszpasterskiej w szpitalach, Instytut Ordo Iuris podjął regularne działania na rzecz ochrony konstytucyjnych praw pacjentów. Prawnicy interweniują w każdej placówce, w której dochodzi do łamania prawa. O sprzecznych z przepisami praktykach informują Rzecznika Praw Pacjenta, który prowadzi własne dochodzenie we wskazanych szpitalach. Tam, gdzie sytuacja tego wymaga, Instytut oferuje też pacjentom bezpłatną pomoc prawną, aby nad ochroną interesu prawnego pacjenta czuwał adwokat z Centrum Interwencji Procesowej. Ordo Iuris przygotowuje także raport o naruszeniach prawa do opieki duszpasterskiej w szpitalach oraz instrukcję dla kapelanów, która dostarczy kapłanom argumentów prawnych do walki o realizację praw pacjentów.
„Instytut Ordo Iuris podejmuje liczne interwencje na rzecz ochrony praw pacjentów, w tym przede wszystkim prawa do opieki duszpasterskiej oraz należytej realizacji przez szpital wolności sumienia i religii pacjenta. Okazujemy wsparcie każdej osobie, która zgłosi się do Instytutu. Jednocześnie podjęcie działań na ogólnopolską skalę, w tym przeprowadzenie odpowiednich zmian legislacyjnych, wymaga zebrania ogromnego materiału faktograficznego. Dlatego prosimy o zgłaszanie naruszeń praw pacjentów, abyśmy wspólnie przeciwstawili się łamaniu prawa w placówkach medycznych” – zaznacza Łukasz Bernaciński z Centrum Analiz Legislacyjnych Ordo Iuris.
niedziela, 9 sierpnia 2020
piątek, 7 sierpnia 2020
31 lipca 2013 roku zmarł w Suresnes (Île-de-France) Jean Madiran
31 lipca 2013 roku zmarł w Suresnes (Île-de-France), w wieku 93 lat (ur. 14 VI 1920), Jean Madiran (właśc. Jean Arfel, w młodości piszący również jako Jean-Louis Lagor i Jean-Baptiste Castetis - wszystkie trzy pseudonimy są nazwami miejscowości w departamencie Pireneje-Atlantyk), filozof tomista, dziennikarz i eseista; uczeń Maurrasa i petainista, zbliżony zarówno do Akcji Francuskiej, jak i Frontu Narodowego (za czasów J.-M. Le Pena), współzałożyciel (1982) i redaktor dziennika katolickiego "Présent", tradycjonalista katolicki, oblat benedyktyński.
https://fr.wikipedia.org/wiki/Jean_Madiran
https://en.wikipedia.org/wiki/Jean_Madiran
czwartek, 6 sierpnia 2020
Jean Madiran, L'Hérésie du XXe siècle, Herezja XX wieku jest herezją biskupów.
"Herezja XX wieku jest herezją biskupów. Nie są oni jej wynalazcami, tylko jej agentami. Nie są podbici przez nią; jeśli ona ogarnęła prawie wszystkich, to nie z powodu ich bezsilności lub nieuwagi, lecz dlatego, że oni są w niej. Byli już takimi, sekretnie, przed Drugim Soborem Watykańskim; w trakcie Soboru pozwolili sobie być trochę mniej dyskretni; od Soboru zmierzają ku niej otwarcie i do ostatecznych konsekwencji w swoich decyzjach i przedsięwzięciach oficjalnych; w ten sposób nie mamy już ani katechizmu, ani liturgii, a sakramenty są zagrożone"
(Jean Madiran, L'Hérésie du XXe siècle, Paris 1987, s. 11).
środa, 5 sierpnia 2020
wtorek, 4 sierpnia 2020
Jean Madiran, o posłuszeństwie w Kościele
"W Kościele nie ma i być nie może posłuszeństwa „pasywnego, fetyszystycznego i bezwarunkowego (l'obéissance passive, fétichiste, inconditionelle): posłuszeństwo bezwarunkowe, również papieżowi, nie jest katolickie. Bezwarunkowo katolik musi być posłuszny tylko Bogu i prawu Bożemu"
(Jean Madiran, Éditoriaux et chroniques (Juillet 1975), t. III, s. 68).
niedziela, 2 sierpnia 2020
piątek, 31 lipca 2020
Jean Madiran, Demokracja według Piusa XII,
"Chrześcijańska demokracja z powołania była tym, co powinno zastąpić demokrację laicką, aby demokracja stała się możliwa do zaakceptowania. Tymczasem spełniła odwrotną funkcję, która osiąga swój punkt kulminacyjny w polityce Montiniego i przekonuje chrześcijan, by zaakceptowali, mniej lub bardziej, laicyzm istniejącej demokracji"
(Jean Madiran, Demokracja według Piusa XII, przeł. M. Loba, „Sprawa Polska”, nr 10/1992 s. 16).
wtorek, 28 lipca 2020
niedziela, 26 lipca 2020
sobota, 25 lipca 2020
środa, 22 lipca 2020
poniedziałek, 20 lipca 2020
Ulicami świata z abp. Lefebvre’em
Ulicami świata z abp. Lefebvre’em
niedziela, 19 lipca 2020
sobota, 18 lipca 2020
Bawaria: Święcenia diakonatu i prezbiteratu w Zaitzkofen
Bawaria: Święcenia diakonatu i prezbiteratu w Zaitzkofen
piątek, 17 lipca 2020
środa, 15 lipca 2020
poniedziałek, 13 lipca 2020
niedziela, 12 lipca 2020
Szwajcaria: Święcenia diakonatu i prezbiteratu w Ecône
Szwajcaria: Święcenia diakonatu i prezbiteratu w Ecône
sobota, 11 lipca 2020
czwartek, 9 lipca 2020
#BlackLivesMatter Ameryka jak Rosja 1917/1920. Uzbrojeni katolicy bronią kościoła w Michigan
BÓG VULT! - pisze na fb Catholic Study Fellowship
Do czego to doszło! Ameryka jak Rosja 1917/1920. Owoc hodowania marksizmu na uniwersytetach.
źródło fb: Catholic Study Fellowship
https://wrealu24.pl/ameryka-jak-rosja-1917-1920-uzbrojeni-katolicy-bronia-kosciola-w-michigan/
środa, 8 lipca 2020
#BlackLivesMatter z BLM niszczą figury "białego" Jezusa
Neomarksistowska lewica uważa, że każdy obraz "białego" Jezusa musi zostać usunięty. Black Lives Matter to terroryści i rasiści o czym wspomniał w Pradze 4 lipca prezydent Czech Milosz Zeman w obecności ambasadora USA.
Chroń swoje kościoły! DEUS VULT! - pisze na fb amerykańska: Catholic Study Fellowship, która zamieściła zdjęcia.
źródło fb: Catholic Study Fellowship
#wrealu24#kościółiwiara
https://wrealu24.pl/rasisci-z-black-lives-matter-niszcza-figury-bialego-jezusa/